Volný čas

Pro zpříjemnění pobytu, jsme pro vás připravili mnoho různých aktivit přímo v Oáza resortu.

Rekreační aktivity

Přímo v resortu můžete aktivně relaxovat třeba při oblíbené hře pétanque, badmintonu, stolním tenisu, ruských kuželkách, soft tenisu, kroketu, nohejbalu a volejbalu. Pokud se budete chtít blíže seznámit s krásami českého středohoří, pěšky či na kole, zapůjčíme vám nordic walking hole nebo jízdní kola (pro dospělé). Za nepříznivého počasí, které vám znemožní venkovní aktivity, si můžete v boji s nudou zahrát kulečník, šipky nebo si zapůjčit některou z velkého množství společenských, stolních a karetních her.

Výlety do okolí

České středohoří nabízí přehršle kulturních památek, rozhleden, vyhlídek a zajímavostí. Vydat se na cesty můžete jak autem na kole tak i pěšky. Pokud toužíte po turistice, můžete se vydat třeba po stopách praotce Čecha. Od hory Říp, přes obec Stadice až do Peruce. Pár metrů od Oldřichova dubu nejstaršího v ČR a Boženiny studánky u obce Peruc, je rozcestí dvou turistických tras – modré a červené. Současně tudy prochází naučná stezka, která vás mimo jiné dovede na Krásnou (Čechovu) vyhlídku s úchvatným výhledem na České středohoří. Podél usedlosti za Dubem vede cyklostezka č. 202 Louny – Peruc.

Ze široké nabídky míst vybíráme pár nejzajímavějších tipů na výlety:

  • Hřivčice – unikátní židovský hřbitov uprostřed polí, kaple se slunečními hodinami.
  • Pátek – zámek, dříve v majetku Strahovského kláštera, mlýn
  • Radonice – kostel Povýšení sv. Kříže, fara, Kříž na Kněžském vrchu, kaplička.
  • Stradonice – rozhledna Stradonka, sluneční hodiny, keltské
  • Telce – kostel sv. Mikuláše, nad obcí směrem ke Klobukům menhir Pastýř.
  • Chrastín – malebná osada patřící k Peruci.
  • Slavětín městys – kostel sv. Jakuba s unikátními nástěnnými malbami, hrob a pamětní síň Konstantina Biebla, menhir Baba, kaple Navštívení Panny Marie, krásná rokoková
  • Vraný – kostel Narození sv. Jana Křtitele, v sousedství zámek – kašna, mezi Vraným a Perucí, pomník stého výročí setkání rakouského císaře Františka I., ruského cara Alexandra I. a pruského krále Bedřicha Viléma III. z r. 1913.
  • Panenský Týnec – nedostavěný chrám s magickou energií a množstvím nevysvětlitelných záhad.

Pokud potřebujete více informací a tipů kam se vydat za poznáním, čerpat inspiraci můžete třeba z níže uvedených odkazů.

Na recepci Oáza Resortu je pro vás připraveno mnoho informačních materiálů, které vám nabídnou možnost nalézt to, co vás v Českém středohoří zaujme.